S150J25U2JR6BV7RX1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
15 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
S150J25U2JR6BV7RX1
DigiKey Part Number
S150J25U2JR6BV7RX1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S150J25U2JR6BV7RX1
Description
CAP CER 15PF 3KV U2J RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
73 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%