5KP30CE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 32.331
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Comchip Technology
Comchip Technology
53.5V Clamp 93.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
5KP30CE3/TR13
DigiKey Part Number
5KP30CE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5KP30CE3/TR13
Description
TVS DIODE 30VWM 53.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
93.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.5V