15KPA30CA
DigiKey Part Number
F4167TR-ND - Tape & Reel (TR)
F4167CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 50.7VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50.7V Clamp 297.8A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15KPA30CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
297.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
1
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
33.51V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50.7V