28B0735-000
DigiKey Part Number
240-2080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0735-000
Description
FERRITE 510 OHM HINGED 10.50MM
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 250Ohm @ 100MHz ID 0.400" Dia (10.16mm) OD 0.735" Dia (18.67mm) Length 1.125" (28.58mm)
EDA/CAD Models
28B0735-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
250Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.400" Dia (10.16mm)
Outer Dimension
0.735" Dia (18.67mm)
Length
1.125" (28.58mm)