28B1020-100
DigiKey Part Number
240-2081-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B1020-100
Description
FERRITE CORE 276 OHM SLD 12.83MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 276Ohm @ 100MHz ID 0.505" Dia (12.83mm) OD 1.020" Dia (25.91mm) Length 1.125" (28.58mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B1020-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
276Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.505" Dia (12.83mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
1.020" Dia (25.91mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
1.125" (28.58mm)