28B0631-100
DigiKey Part Number
240-2308-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0631-100
Description
FERRITE 250 OHM HINGED 52MM X 1.
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 243Ohm @ 100MHz ID 0.364" Dia (9.25mm) OD 0.630" Dia (16.00mm) Length 1.102" (27.99mm)
EDA/CAD Models
28B0631-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
243Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.364" Dia (9.25mm)
Outer Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Length
1.102" (27.99mm)