28B1000-000
DigiKey Part Number
240-2117-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B1000-000
Description
FERRITE CORE 151OHM SOLID 12.7MM
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 151Ohm @ 100MHz ID 0.500" Dia (12.70mm) OD 1.000" Dia (25.40mm) Length 0.500" (12.70mm)
EDA/CAD Models
28B1000-000 Models
Category
Impedance @ Frequency
151Ohm @ 100MHz
Inner Dimension
0.500" Dia (12.70mm)
Outer Dimension
1.000" Dia (25.40mm)
Length
0.500" (12.70mm)