VY2222M35Y5US83K7 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 118
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2222M35Y5US83K7
DigiKey Part Number
VY2222M35Y5US83K7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2222M35Y5US83K7
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2222M35Y5US83K7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)