C3216C0G2J821J085AA
DigiKey Part Number
445-4153-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-4153-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216C0G2J821J085AA
Description
CAP CER 820PF 630V C0G 1206
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216C0G2J821J085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)