SWPA3012S220MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 21
Datasheet
Similar
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 530 mA 839mOhm Max Nonstandard
SWPA3012S220MT
DigiKey Part Number
3442-SWPA3012S220MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWPA3012S220MT
Description
FIXED IND 22UH 530MA 839 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
420mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
839mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
23MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)