BWVF00303012220T00
DigiKey Part Number
553-BWVF00303012220T00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BWVF00303012220T00
Description
FIXED IND 22UH 550MA 860 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 550 mA 860mOhm 1212 (3030 Metric)
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
860mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1212
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
570mA