SDCL1V3012-220M-R
DigiKey Part Number
283-SDCL1V3012-220M-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCL1V3012-220M-R
Description
FIXED IND 22UH 300MA 805 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor 300 mA 805mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
420mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
805mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)