0603N470J500CT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
In Stock: 622
KEMET
KEMET
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)