Y4078100K000B9L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
VPG Foil Resistors
In Stock: 0
Datasheet
100 kOhms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Y4078100K000B9L
DigiKey Part Number
804-1057-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4078100K000B9L
Description
RES 100K OHM .3W .1% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
Y4078100K000B9L Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
0.0ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)