Y4078100K000A0L
DigiKey Part Number
Y4078100K000A0L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Y4078100K000A0L
Description
RES 100K OHM .3W .05% RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.05% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
EDA/CAD Models
Y4078100K000A0L Models
Category
Composition
Temperature Coefficient
0.0ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.450" (11.43mm)