Y40255R00000F9R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
VPG Foil Resistors
In Stock: 2.500
Datasheet
5 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil