VJ1206A682JXBRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Direct
TDK
Direct
YAGEO
TDK
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
Cal-Chip Electronics, Inc.
6800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A682JXBRW1BC
DigiKey Part Number
VJ1206A682JXBRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A682JXBRW1BC
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A682JXBRW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)