CC1206JRNPO0BN682
DigiKey Part Number
13-CC1206JRNPO0BN682TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1206JRNPO0BN682CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1206JRNPO0BN682DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1206JRNPO0BN682
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NPO 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CC1206JRNPO0BN682 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)