VJ0201Y101KXACW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 190.172
Datasheet
Similar
YAGEO
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
YAGEO
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
VJ0201Y101KXACW1BC
DigiKey Part Number
VJ0201Y101KXACW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0201Y101KXACW1BC
Description
CAP CER 100PF 50V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0201Y101KXACW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)