MSASU063SB7101KFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Würth Elektronik
YAGEO
YAGEO
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
100 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
MSASU063SB7101KFNA01
DigiKey Part Number
587-MSASU063SB7101KFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASU063SB7101KFNA01
Description
CAP CER 100PF 50V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASU063SB7101KFNA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)