VY2332M41Y5US63L7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
3300 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
VY2332M41Y5US63L7
DigiKey Part Number
VY2332M41Y5US63L7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VY2332M41Y5US63L7
Description
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VY2332M41Y5US63L7 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.413" Dia (10.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)