MMJCU168BB7103MTPA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Walsin Technology Corporation
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
MMJCU168BB7103MTPA01
DigiKey Part Number
587-MMJCU168BB7103MTPA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMJCU168BB7103MTPA01
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMJCU168BB7103MTPA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)