MMARQ219SCG270JTRA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
Walsin Technology Corporation
27 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
MMARQ219SCG270JTRA01
DigiKey Part Number
587-MMARQ219SCG270JTRA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMARQ219SCG270JTRA01
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMARQ219SCG270JTRA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)