510DCA25M0000AAG is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
New at DigiKey
25 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
510DCA25M0000AAG
DigiKey Part Number
863-510DCA25M0000AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510DCA25M0000AAG
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCSL SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
44mA
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
HCSL
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA