R2520-32.000-10-F-1010-TR-B1B
DigiKey Part Number
2151-R2520-32.000-10-F-1010-TR-B1BTR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-R2520-32.000-10-F-1010-TR-B1BCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-R2520-32.000-10-F-1010-TR-B1BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2520-32.000-10-F-1010-TR-B1B
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
R2520-32.000-10-F-1010-TR-B1B Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)