XC22M4-32.000-F10NNHPK
DigiKey Part Number
4309-XC22M4-32.000-F10NNHPKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-XC22M4-32.000-F10NNHPKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XC22M4-32.000-F10NNHPK
Description
CRYSTAL 32MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Frequency Tolerance
±10ppm