PYA24A120200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Phihong USA
In Stock: 73
Datasheet
Parametric Equivalent
Phihong USA
In Stock: 25
Datasheet
Seeed Technology Co., Ltd
In Stock: 0
Image for PYA24A120200 is not available
PYA24A120200
DigiKey Part Number
993-PYA24A120200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PYA24A120200
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 24W
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 24 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Category
No Load Power Consumption
75mW
Manufacturer
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Bulk
Efficiency
Level VI
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Fixed Blade
Input Connector
NEMA 1-15P
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.80" L x 1.70" W x 1.14" H (71.2mm x 43.2mm x 29.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CE, cUL, cULus, UKCA
Current - Output (Max)
2A
Standard Number
Power (Watts)
24 W