191-015-123R001 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (Commercial Products)
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
191-015-123R001
191-015-123R001
191-015-123R001
DigiKey Part Number
191-15MA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
191-015-123R001
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT
Detailed Description
EDA/CAD Models
191-015-123R001 Models
Category
Termination
Press-Fit
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents, Shielded
Dielectric Material
Polyester Thermoplastic
Mounting Type
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C