PXP400-100QSJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PXP400-100QSJ |
Description | MOSFET P-CH 100V 1.4A MLPAK33 |
Customer Reference | |
Detailed Description | P-Channel 100 V 1.4A (Ta), 3.5A (Tc) 1.7W (Ta), 10.4W (Tc) Surface Mount MLPAK33 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PXP400-100QSJ Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 15.2 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 544 pF @ 50 V |
Part Status Discontinued at DigiKey | Power Dissipation (Max) 1.7W (Ta), 10.4W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |