BZT52-C5V1X is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Nexperia USA Inc.
In Stock: 1.166
Datasheet
Similar
Panjit International Inc.
In Stock: 1.823
Datasheet
Similar
Diotec Semiconductor
Taiwan Semiconductor Corporation
Zener Diode 5.1 V 350 mW ±5.9% Surface Mount SOD-123