LQH44PN1R0NJ0L is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Murata Electronics
In Stock: 11.932
Datasheet
Similar
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 0
Datasheet
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.53 A 57.6mOhm Max 1616 (4040 Metric)