TYS40121R0N-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1 µH Shielded Inductor 1.65 A 50mOhm Max Nonstandard
TYS40121R0N-10
DigiKey Part Number
240-2659-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS40121R0N-10
Description
FIXED IND 1UH 1.65A 50 MOHM SMD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TYS40121R0N-10 Models
DC Resistance (DCR)
50mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
120MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
2.61A
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)