GRM3195C2A222JA01D
DigiKey Part Number
490-3350-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3350-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3350-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM3195C2A222JA01D
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GRM3195C2A222JA01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)