KGM31VCG2A222JL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 19.871
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 6.659
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31VCG2A222JL
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG2A222JLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG2A222JL
Description
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31VCG2A222JL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)