30KPA30CAE3/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 1.380
Datasheet
Similar
Littelfuse Inc.
In Stock: 32.331
Datasheet
Similar
YAGEO
YAGEO
55.2V Clamp 548.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
30KPA30CAE3/TR13
DigiKey Part Number
30KPA30CAE3/TR13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA30CAE3/TR13
Description
TVS DIODE 30VWM 55.2VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
548.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.51V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
55.2V