TYS3012220M-10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
In Stock: 0
Datasheet
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 530 mA 838.5mOhm Max Nonstandard
TYS3012220M-10
DigiKey Part Number
240-2640-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TYS3012220M-10
Description
FIXED IND 22UH 530MA 838.5 MOHM
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
838.5mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Inductance
Supplier Device Package
3012
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Current - Saturation (Isat)
420mA