SR151A221KAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2.121
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR151A221KAA
DigiKey Part Number
478-2452-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A221KAA
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)