SR121A221KARAP2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direct
Upgrade
KEMET
220 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR121A221KARAP2
DigiKey Part Number
SR121A221KARAP2-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR121A221KARAP2
Description
CAP CER 220PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.81mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)