KGM21BCG2A1R8BT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Vitramon
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
1.8 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
KGM21BCG2A1R8BT
DigiKey Part Number
478-KGM21BCG2A1R8BTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21BCG2A1R8BT
Description
CAP CER 1.8PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21BCG2A1R8BT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)