0805J2501P80BCT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.8 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 0805 (2012 Metric)
0805J2501P80BCT
DigiKey Part Number
0805J2501P80BCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805J2501P80BCT
Description
CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0805
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
0805J2501P80BCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)