KGM05ACG1H270FN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Johanson Dielectrics Inc.
Walsin Technology Corporation
YAGEO
KEMET
KEMET
YAGEO
27 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
KGM05ACG1H270FN
DigiKey Part Number
478-KGM05ACG1H270FNTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM05ACG1H270FN
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM05ACG1H270FN Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)