T521V476M020ATE0557133 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 5.819
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Image for T521V476M020ATE0557133 is not available
T521V476M020ATE0557133
DigiKey Part Number
399-T521V476M020ATE0557133TR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V476M020ATE0557133
Description
47.0UF 20.0V
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 55mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
47 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
20 V