C947U392MZVDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
3900 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C947U392MZVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9519-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C947U392MZVDBA7317
Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5V RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C947U392MZVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)