C947U392MYVDBA7317 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1.943
Datasheet
3900 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C947U392MYVDBA7317
DigiKey Part Number
399-9515-1-ND - Cut Tape (CT)
399-9515-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C947U392MYVDBA7317
Description
CAP CER 3900PF 400VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C947U392MYVDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)