DF37NB-34DS-0.4V(53) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 1.526
Datasheet
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Image for DF37NB-34DS-0.4V(53) is not available
DF37NB-34DS-0.4V(53)
DigiKey Part Number
DF37NB-34DS-0.4V(53)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF37NB-34DS-0.4V(53)
Description
CONN RCPT 34POS SMD GOLD
Detailed Description
34 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF37NB-34DS-0.4V(53) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Series
Features
Solder Retention
Mated Stacking Heights
0.98mm
Number of Positions
34
Height Above Board
0.038" (0.97mm)
Pitch
0.016" (0.40mm)