MPI4020V2-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPI4020V2-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 3.8A 48 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.8 A 48mOhm Nonstandard, 2 Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 5.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 48mOhm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 33MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard, 2 Lead |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.160" L x 0.171" W (4.06mm x 4.35mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm) |