APF40-40-13CB-A01
APF40-40-13CB-A01
APF40-40-13CB/A01
DigiKey Part Number
294-1162-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APF40-40-13CB/A01
Description
HEATSINK FORGED W/ADHESIVE TAPE
Length
1.575" (40.00mm)
Mfr
Width
1.575" (40.00mm)
Series
Fin Height
0.500" (12.70mm)
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
1.90°C/W @ 200 LFM