CCSMA-MM-086-18
DigiKey Part Number
744-1430-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CCSMA-MM-086-18
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .086 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Crystek Corporation
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
18.00" (457.20mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
Hand Formable .086
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
12 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Silver
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
2nd Connector
SMA Plug
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 431
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
COAX CABLE SMA TO SMA 3"
In-Stock: 2747
COAX CABLE SMA TO SMA 4"
In-Stock: 299
COAX CABLE SMA TO SMA 5"
In-Stock: 467
COAX CABLE SMA TO SMA 6"
In-Stock: 499
COAX CABLE SMA TO SMA 7"