SDM36-12-UDC-P5 is available for purchase but is not normally stocked.
Bel Power Solutions
In Stock: 927
Datasheet
In Stock: 0
12V 36 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input
CUI IEC 62368-1 Adapters | Digi-Key Daily
SDM36-12-UDC-P5
DigiKey Part Number
SDM36-12-UDC-P5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM36-12-UDC-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 36W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SDM36-12-UDC-P5 Models
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Region Utilized
North America
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
3.90" L x 1.97" W x 1.30" H (99.0mm x 50.0mm x 33.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
3A
Power (Watts)
36 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
100mW (Max)