SRFL064-150
DigiKey Part Number
627-SRFL064-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRFL064-150
Description
RF ANT 2.595GHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE Flat Patch I-PEX, MHF Adhesive
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Antenova
VSWR
Series
Return Loss
-12dB, -11dB, -8dB, -6dB, -5dB
Packaging
Bulk
Gain
1.03dBi, 1.03dBi, 1.71dBi, 3.86dBi, 3.9dBi, 3.88dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 150mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
I-PEX, MHF
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
657.5MHz, 761MHz, 892MHz, 1.955GHz, 2.35GHz, 2.595GHz
Height (Max)
0.006" (0.15mm)
Frequency Range
617MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.4GHz, 2.5GHz ~ 2.69GHz